1. Bardzo dziękujemy rektorowi naszego seminarium duchownego ks. Jarosławowi Przytule za wygłoszone dzisiaj słowo Boże oraz za pomoc duszpasterską w naszej Parafii przez cały miesiąc sierpień.

 

  1. Wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i konserwatorskie oraz za ofiary na tablicę poświęconą Prymasowi Wyszyńskiemu. W ostatnim czasie złożono ofiary indywidualne na tablicę: 50zł, 100zł, 200zł i 500zł. Tablica ta zostanie zawieszona wewnątrz Katedry na filarze, przy którym jest ambona. Projekt tablicy jest eksponowany przy balustradach. Jeśli ktoś chce mieć swój udział finansowy w wykonaniu tej tablicy, ofiarę może złożyć do puszki lub przesłać na konto Parafii z wyraźnym zaznaczeniem, że ofiara jest przeznaczona na tablicę poświęconą Prymasowi Tysiąclecia.

 

  1. Bardzo dziękujemy panu kościelnemu Zbigniewowi za odnowienie Krzyża Misyjnego oraz rodzinie z Zamościa, która sfinansowała naprawę cokołu pod figurą Matki Bożej. Dziękujemy firmie LUBREN za remont ogrodzenia od strony północnej. W miarę posiadanych środków będziemy powoli remontować kolejne części ogrodzenia. Bóg zapłać za przygotowanie pięknej dekoracji na dzisiejszą niedzielę i jutrzejsze święto.

 

  1. Jutro (15 sierpnia) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy św. o 10:30 będziemy się modlić w intencji żołnierzy i ich rodzin z okazji Święta Wojska Polskiego, a o 12:00 śpiewy będzie prowadził zespół Mazowsze. Po Eucharystii będzie koncert zespołu. Po każdej Mszy św. błogosławienie zbóż, ziół, owoców i kwiatów.

 

  1. W następną niedzielę Msza św., która zwykle jest sprawowana o 10:30, rozpocznie się o 10:00. Będzie transmitowana przez TVP3.

 

  1. Bardzo dziękujemy osobom, które podarowały ubrania i buty dla uchodźców z Ukrainy.

 

  1. W dniach 23-26 sierpnia odbędzie się Exodus Młodych w Zwierzyńcu. Szczegółowy program na stronie internetowej: pl.

 

  1. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Niedzieli przy wyjściach z Katedry.