Aktualności

VI Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę na prace remontowe w Katedrze. Złożono 7 072 – zł.

2. W kościele św. Katarzyny o godz. 17.00 comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę, aby była wierna Chrystusowi, Kościołowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu Polskiego. Po Mszy Świętej Krucjata Różańcowa za Ojczyznę poprowadzi pokutny marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza św. I Komunijna.

2. Składamy "Bóg zapłać!" za hojniejsze ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, dziękując również wszystkim ofiarodawcom indywidualnym oraz za wpłaty na konto na rzecz prac remontowych przy Katedrze.

Czytaj więcej...

IV Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 12.00.

2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Bóg zapłać.

Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna – 2017 r.

1. Dziś rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Codziennie od godz. 17.00 czytany będzie przez różne wspólnoty list do Galatów. Zachęcamy do uczestniczenia w słuchaniu i czytaniu Słowa Bożego w tym szczególnym tygodniu. Możemy również wziąć sobie Słowo Boże przegotowane w zwitkach, które znajduje się tutaj z przodu przy wyłożonym Piśmie Świętym. Dziękujemy ks. Krystianowi Malcowi za głoszone do nas Słowo Boże. Bóg zapłać.

2. O godz. 18.00 w Katedrze msza św. z racji imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z prośbą o szybki powrót do zdrowia, której będzie przewodniczył ks. Kanclerz Michał Maciołek. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

Czytaj więcej...

II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego – 2017 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu ku czci św. Tomasza Apostoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną w intencji naszej Parafii, naszego Miasta i Ojczyzny. W Parafii pw. Miłosierdzia Bożego odpust. Msza św. odpustowa o godz. 12.00.

2. Rozpoczynamy dziś 73 Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są do puszek ofiary na "Fundusz CARITAS". Składamy „Bóg zapłać!”

Czytaj więcej...

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 2017 r.

1. Dziękujemy jeszcze raz za ofiary w wysokości 9 119 – zł złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz prac konserwatorskich w Katedrze.

2. Wszystkim ofiarodawcom na KUL św. Jana Pawła II składamy serdeczne "Bóg zapłać!"

Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 2017 r.

1. Składamy "Bóg zapłać!" za hojniejsze ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, dziękując również wszystkim Ofiarodawcom indywidualnym oraz za wpłaty na konto na rzecz prac remontowych przy Katedrze.
2. Przypominamy, że w ramach obchodów XXXII Światowego Dnia Młodych w diecezjach oraz Dnia Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich dzisiaj o godz. 15.00 z kościoła św. Michała Arch. wyruszy, pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Rojka, procesja z palmami zakończona Mszą św. w Katedrze. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy o zabranie ze sobą palm.

Czytaj więcej...