Aktualności

Niedziela Trójcy Świętej 2019

O G Ł O S Z E N I A
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne, księdzu Dominikowi za wygłoszone słowo Boże, alumnom za piękną posługę. Wspierajmy modlitwą wychowawców i alumnów seminarium oraz módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

O G Ł O S Z E N I A
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii panią Patrycję Hurlak, dziękujemy za świadectwo. Pani Patrycja po Mszy św. wieczornej wygłosi konferencję o Eucharystii. Po każdej Mszy św. można nabyć przy dzwonnicy książki pani Patrycji Hurlak. Są to bardzo ciekawe, pisane prostym językiem publikacje oraz autobiografia Nawrócona wiedźma (również w wersji audiobook).

2. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej.

Czytaj więcej...

VI Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
VI Niedziela Wielkanocna - 26 maja 2019 r.

1. W ostatnią niedzielę zebrano ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość w wysokości: 1471,71 zł. Wielkie Bóg zapłać!
2. Bóg zapłać za ofiarę na prace przy Katedrze od rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych ze SP nr 10 i Mokrego oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły Krok za Krokiem w wysokości: 2615,00 zł.

Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

1. Bóg zapłać ks. Sylwestrowi Zwolakowi dyrektorowi Katolickiego Radia Zamość za głoszone słowo Boże w dniu dzisiejszym. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na naszą diecezjalną rozgłośnię.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na prace w Katedrze w wysokości: 7882,59 zł . W ostatnim tygodniu złożono na ten cel ofiary indywidualne: 2x50 zł, 2x100 zł i 200 zł.

Czytaj więcej...

IV niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
IV Niedziela Wielkanocna - 12 maja 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace w Katedrze. W ostatnim tygodniu złożono na ten cel ofiary indywidualne: 2x200 zł, 300 zł oraz ofiara od KŻR nr 22 – 300 zł.
2. Nabożeństwa majowe w Katedrze są sprawowane codziennie o godz. 17.40. W soboty po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
III Niedziela Wielkanocna - 5 maja 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na WSD. Bardzo dziękujemy Diakonowi za wygłoszone słowo Boże.
2. Rozpoczynamy dzisiaj obchody XI Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 11 maja.

Czytaj więcej...

II Niedziela Wielkanocna 2019

O G Ł O S Z E N I A
II Niedziela Wielkanocna
Święto Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu w naszej Katedrze ku czci św. Tomasza Apostoła. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi Brodziakowi za głoszenie przez cały dzień słowa Bożego. Po każdej Eucharystii będzie dzisiaj wspólna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia przed obrazem Jezusa Miłosiernego, po Mszy św. o 18.00 koronka będzie uroczyście zaśpiewana.

Czytaj więcej...

Niedziela Zmartwychwstania 2019

O G Ł O S Z E N I A

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy 21 IV 2018 r.

1. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszej Katedrze: Ks. Wiesławowi oraz pani Barbarze i wspólnocie Galilea za przygotowanie ołtarza adoracji, Grobu Pańskiego oraz dekoracji świątecznej; Ks. Leszkowi i służbie liturgicznej; panu Kościelnemu i pani Organistce; wychowawcom i klerykom naszego seminarium; chórowi parafialnemu; chórowi Ale Cantare; chórowi Ziemi Zamojskiej Contra; orkiestrze dętej oraz naszej scholii parafialnej. Dziękujemy wszystkim grupom i stowarzyszeniom duszpasterskim za przygotowanie liturgii oraz zorganizowanie zbiórki darów dla ubogich rodzin; panu Adamowi Kułajowi za koordynację tych działań. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich rodzin i pojedynczych osób, które otrzymały paczki żywnościowe w Wielką Sobotę. Podziękowania te kierujemy do Was drodzy Parafianie, którzy podzieliliście się z potrzebującymi żywnością ze świątecznego stołu.

Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa 2019

O G Ł O S Z E N I A
VI Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa) – 14 IV 2019 r.

1. Dziękujemy ks. Jarosławowi Przytule – rektorowi WSD naszej Diecezji za wygłoszenie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Katedrze.
2. Składamy Bóg zapłać za ofiary na tacę w dniu dzisiejszym na prace remontowych przy Katedrze.

Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkiego Postu 2019

O G Ł O S Z E N I A
V Wielkiego Postu –7 IV 2019 r.


1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, które zachęcają nas, a szczególnie dzieci, do modlitwy za misje. Dziękujemy Siostrom, ze piękną katechezę i świadectwo służby Kościołowi.
2. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w sali konferencyjnej będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św., o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca, a o 16.00 – spotkanie małżeństw zainteresowanych Domowym Kościołem.

Czytaj więcej...